På grund av Coronaviruset är Caféet och alla inomhusutställningarna inställda tillsvidare!!!!

Det blir  ”Skulptur i Parken” friluftsutställningenför andra året.
 ”I denna corona-tid ordnar vi ”Skulptur i Parken” för alla som är medlemmar i SKHF. Är man inte det kan man med fördel anmäla sig att bli medlem för 150:- för ett år. Anmälan att delta med skulptur/rer görs till marianne.kube@live. senast 1 mai 
Vernissage 7 juni . Precis som förra året ska skulpturerna kunna stå ute och åldras med grace fram till hösten. Vill man kan skulpturerna vara till salu och då anmäler man det till Marianne. Placering av verken bestäms av Marianne Kube och Karin Magnusson.hälsningarMarianne

Filmklubben inställer visningarna tillsvidare fr.o.m. torsdag 19 mars 2020

Caféet håller stängt tillsvidare tre helger…!!!!!